Рівненське обласне об᾿єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка

Основна мета діяльності «Просвіти» – утвердження української національної ідеї, державної української мови, розвиток нашої культури, відродження історичної пам'яті, формування національної свідомості та піднесення духовності і добробуту українського народу.

 

На сповідь до Тараса

 

Рівненська обласна Просвіта з нагоди Дня української писемності та мови за підсумками конкурсу “Перло многоцінне” преміювала переможців поїздкою до Канева.

Започаткований у 1994 році Рівненською Просвітою, Спілкою письменників та Рівненським обласним управлінням освіти літературний конкурс “Перло многоцінне” запозичив назву у Кирила Ставровецького, відомого українського письменника та вченого, просвітителя і видавця ХVІ-ХVІІ століть, уродженця Млинівщини, автора збірника повчань і віршів “Перло многоцінне”.

Детальніше...

КОНКУРС «ПОЛІСЬКІ ПЕРЕСМІШНИКИ»

 

18 жовтня 2018 року відбувся огляд-конкурс читців-гумористів серед учнів загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів «Поліські пересмішники».

У конкурсі, який традиційно проходить у ошатній залі ВПУ-1 м. Рівного взяли участь 54 учасники зі всіх куточків області.

Детальніше...

МІТИНГ-РЕКВІЄМ В УРОЧИЩІ ВИДУМКА

 

15 жовтня 2018 року в урочищі Видумка  відбувся мітинг-реквієм,  на якому вшанували пам’ять загиблих тут українців-волинян. За свідченням  істориків, у 1943-1944 роках на цьому місці німці розстріляли більше трьох тисяч рівнян, котрих підозрювали в прихильності до ОУН-УПА, та просто в'язнів рівненської тюрми – священиків, вчителів, лікарів, викладачів гімназій, мирних жителів міста.

Детальніше...

ПОШАНУВАННЯ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА, ВОЯКІВ УПА, ПРИСВЯЧЕНЕ ДНЮ ЗАХИСНИКА

 

(вшанування пам’яті чотирнадцяти вояків УПА, похованих у братській могилі на Кураських горах, біля села Бережниця)

 

Свято Покрови Пресвятої Богородиці українці завжди вшановували із пошаною і повагою, вважаючи  Богоматір  своєю заступницею від покоління до покоління, від роду до роду. Сьогодні – це величне свято приурочене  звитязі   славного сьогодення захисників – патріотів нашої держави на сході країни, світлій пам’яті борців за незалежність України -  кращих з кращих синів і дочок нашого народу…

Детальніше...

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання