20 лютого 2015 року в Літературному музеї Уласа Самчука в Рівному відбулося Громадське пошанування письменника-земляка з нагоди 110-ї річниці від дня його народження. Традиційно палала свіча, полум’яніли квіти пам’яті і в приміщенні ніде було голці впасти.

До присутніх звернулася заступник начальника управління культури та туризму Рівненської облдержадміністрації Світлана Хом’як. Відзначивши вагомий внесок Уласа Самчука в українську літературу, вона висловила надію, що найближчим часом у шкільних навчальних програмах збільшиться кількість годин, відведених для вивчення його творчості.

Спогадами про Уласа Самчука поділилася рівнянка Олена Федорівна Божко-Синякевич, яка особисто зустрічалася з Уласом Самчуком у Рівному в 1941-1942 роках.

У програмі заходу відбулася презентація книги Степана Скрипника «Сонечко починає знову».

Це уже 25-е видання із серії «Бібліотечка Літературного музею Уласа Самчука в Рівному».  Книга з’явилася завдяки ІХ Всеукраїнській акції «Музейна подія року» при матеріальній допомозі українців-патріотів із Києва Веніаміна Довбні та Ірини Прахової.

Директор обласної бібліотеки для дітей Лариса Лісова та кореспондент радіостанції «Свобода» Валентина Романюк висловили свої міркування щодо презентованої книги, побажання щодо видання в Рівному журналу для наймолодших читачів.

Учні Здолбунівської загальноосвітньої школи №3 читали поезії поетів-сподвижників Уласа Самчука – Олекси Стефановича, Оксани Лятуринської та Євгена Маланюка. Під час заходу звучали козацькі пісні у виконанні відомого українського бандуриста Назара Волощука.

У Громадському пошануванні взяли участь письменники, просвітяни Рівненщини, науковці Рівненського державного гуманітарного університету, студенти навчальних закладів обласного центру.

 

На фото №1: виступає заступник начальника управління культури та туризму Рівненської облдержадміністрації Світлана Хом’як.

На фото №2: рівнянка Олена Федорівна Божко-Синякевич, яка особисто зустрічалася з Уласом Самчуком у Рівному в 1941-1942 роках.

На фото №3: козацькі пісні виконує відомий  український бандурист Назар Волощук.

На фото №4: під час Громадського пошанування у Літературному музеї Уласа Самчука в Рівному.

На фото №5:біля пам’ятника Уласові Самчуку в Рівному.

 

 

Інна Нагорна, завідувач Літературного музею Уласа Самчука в Рівному

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання