Просвітянка Зоя Дідич нагороджена високою державною нагородою

 

Указом Президента України № 58/2019 від 6 березня 2019 року «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного жіночого дня» член правління Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Т.Шевченка Зоя Дідич нагороджена орденом княгині Ольги III ступеня.

Указом Президента України № 58/2019 від 6 березня 2019 року «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного жіночого дня» член правління Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Т.Шевченка Зоя Дідич нагороджена орденом княгині Ольги III ступеня.

 

Упродовж 9 років очолювала районну організацію Народного Руху України, у 2000–2007 роках – міський осередок «Союзу Українок», у якому поруч із колишніми політв’язнями та репресованими, молодшим поколінням жінок активно працювала заради укріплення нової держави. Серед численних заходів, ініційованих «Союзом Українок», був цикл концертів «На зламі століть» з нагоди 10-ї річниці незалежності України у квітні – серпні 2001 року, які пройшли чи не в кожній сільській раді Костопільщини. Вперше у районі за ініціативи «Союзу українок» та за участі громадськості, районної та міської влади було проведено резонансний захід зі вшанування політв’язнів та репресованих «Коли ви вмирали, вам сурми не грали!» Ініціювала і провела чимало патріотичних заходів і свят, у їх числі вечір пам’яті Лесі Українки, про який обласним телебаченням було зроблено репортаж «Зірка України» із відзначенням високого рівень проведення.

Під керівництвом Зої Дідич «Союз Українок» співпрацював з активістами інших районів: разом на власних і сусідських теренах відкривали пам’ятні знаки, впорядковували могили героїв, відвідували спільні урочистості. Однією з таких було відкриття у 2000 році пам’ятної дошки В’ячеславу Чорноволу у місті Березному за участі вдови Героя України, Почесної союзянки Атени Пашко та столичних гостей. «СУ» підтримував творчі стосунки із іншими громадськими організаціями Рівненщини, переймався проблемами охорони здоров’я та довколишнього середовища, брав участь у різноманітних семінарах та зустрічах. У 2005–2007 роках «Союз Українок» був представлений в органах державної влади та місцевого самоврядування.

Під час Помаранчевої революції Зоя Дідич працювала заступником керівника виборчого штабу Віктора Ющенка та заступником голови Комітету національного порятунку України у Костопільському районі, твердо утримуючи костопільський Майдан упродовж революції та забезпечуючи чесні вибори на виборчих дільницях, що привело до перемоги із результатом у понад 90% голосів костопільців.

Зоя Дідич – лауреат конкурсу «Жінка року» (2004 р.) у номінації «Жінки – громадські діячі Костопільського району.

Є членом Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України. З-під її пера вийшли книги «Я вам сказати мушу» (2000 р); поетична збірка «Благослови, Вкраїно, на орду!» (2015 р.); книги для дітей: «Україна починається з мене!» та «Поетична поляна» (2016 рр.). Є упорядником та автором тексту фотокниги «Костопільщина. Шлях до Волі та Держави» (2017 р.); одним з упорядників книги «Просвітянське століття Рівненщини» (2018 р.).

Книга «Фіалки тюремних мурів. Повість про Кохання» отримала диплом переможця конкурсу 2017 року «Краща книга Рівненщини» у номінації «Краще прозове видання».

Ряд творів друкувалися в альманасі «Революція Гідності. Війна» Рівненської письменницької організації (упор. Анна Лимич), «Над Замчиськом» (упор. Анатолій Карп’юк), у пісенному збірнику Віктора Зданюка «Гей, там, над Поліссям!»; в українсько-канадському альманасі «Крила» (упор. Анатолій Криловець).

Зоя Дідич є автором слів Гімну Костопільщини.

Життєствердна і патріотична творчість Зої Дідич сприяє формуванню кращих рис громадянина України. Відгук про письменницю можна прочитати у книзі відомого рівненського літератора-краєзнавця І. Пащука «Літературно-краєзнавча енциклопедія Рівненщини». – Рівне: «Волинські обереги». – 2005. – 212 с. (Біографічна довідка: с.55).

За вагомий особистий внесок у справу утвердження суверенної демократичної держави Зою Дідич було нагороджено Почесними грамотами Рівненської обласної ради (2006 р.), Рівненської обласної державної адміністрації (2016 р.), Костопільської районної ради (2014 р.); подякою від Костопільської райдержадміністрації (2016 р.).

Зоя Дідич є членом правління Рівненської обласної організації Всеукраїнсього товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка, у складі якого проводить просвітницьку роботу на Рівненщині. Є активним дописувачем на головному сайті обласної «Просвіти».

Публікується в районній, обласній пресі, газетах «Слово Просвіти», «Літературна Україна». Як громадський кореспондент за публікації просвітянської тематики нагороджена Почесною Грамотою Національної спілки журналістів України.

Як борець за незалежність України у ХХ столітті Зоя Дідич нагороджена вищою відзнакою Руху – Нагрудним Знаком «За заслуги перед українським народом» ІІ ступеня.

 

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання